אימון ארגוני

אימון ארגוני

המציאות העסקית ההפכפכה המשתנה בתדירות, מחייבת אתכם, מנהלי ארגונים ובעלי עסקים, לגמישות מחשבתית, ליצירתיות, להתמדה וליכולת תמרון שתניע את הצוותים שלכם ותחלץ את הארגון מהמשברים העסקיים המאפיינים את עולמנו בהווה. לא קל לעשות את זה, וודאי לא קל להשפיע על הארגון כולו ולהוביל אותו קדימה בבטחה אל עבר הצלחה עסקית ורווחיות כלכלית. מנהלי ארגונים ובעלי עסקים, כדי לקדם את הארגון שלכם וליישם את חזונו הלכה למעשה אתם יכולים להיעזר באחד הכלים הארגוניים המועילים ביותר – תהליך אימון ארגוני. 

מהו אימון ארגוני, למה צריך אותו ואיך הוא יכול לקדם אתכם, את הצוות שלכם ואת הארגון בכללותו? בואו נבדוק.

 

מהו אימון ארגוני?

אימון ארגוני הוא תהליך אימון קבוצתי למנהלים בכירים או לצוות העובדים בארגון. האימון מתמקד בכל אחד מחברי הצוות וכן בצוות כגוף אחד שמניע את עבודת הארגון ומקדם אותו. התהליך הקבוצתי עוזר למנהלים ולעובדים בארגון לרכוש כלים אישיים וחברתיים שיסייעו להם לייעל את התנהלותם הארגונית, לשפר את יכולותיהם האישיות והקבוצתיות ולהיטיב עם הארגון בכללותו. פגישות האימון הארגוני עוזרות לעובדים ולמנהלים להגדיר חזון ארגוני, לתכנן את דרכי היישום שלו ולגבש תוכנית פעולה שתוציא את החזון מן הכוח אל הפועל בהתאמה למציאות העסקית והארגונית המשתנה. בד בבד האימון הארגוני מפתח את המיומנויות והכישורים של כל אחד מחברי הצוות, מחדד את היכולות הטבעיות הגלומות בהם ומעצים אותן לטובת עבודת הארגון ולמען הצלחתו.

 

הצלחת הארגון תלויה בהצלחתם של העובדים

תהליך האימון הארגוני יוצא מנקודת הנחה שהצלחתם של העובדים מניעה את הצלחתו של הארגון, והצלחתו של הארגון תלויה בנכונותם, ברצונם ובמסירותם של העובדים. לא תיתכן הצלחה ארגונית בלי עבודתם המשותפת של צוות עובדי הארגון ומנהליו, ולכן כל תהליך לשיפור ההתנהלות הארגונית חייב לכלול את כולם יחד ואת כל אחד מהם לחוד. בפגישות האימון אני תמיד מתייחסת לצוות כולו כאל גוף אחד ולכל אחד מחברי הצוות כאנשי מקצוע העומדים בפני עצמם וזקוקים גם הם לתהליכים אישיים, מקצועיים, ניהוליים וארגוניים. ידוע שחוזקה של שרשרת תלוי בחוליה החלשה ביותר שלה, ולפיכך בתהליך האימון הארגוני אנו שואפים לחזק את כל אחד מחברי הצוות כדי שיוכלו לחבור יחד לגוף ארגוני אחד חזק בהרבה.

 

מה מתרחש בתוך המרחב האימוני?

בתהליך האימון הארגוני אנו שואפים לבנות מרחב אישי בטוח לכל המשתתפים. זה לא קורה בִּן רגע, ואין זה תהליך פשוט. כדי שהמרחב האימוני יהיה בטוח לכולם, כולם צריכים לרצות בו. אז איך מרצים את העובדים וגורמים להם להשתתף בבניית המרחב הבטוח ולהתמסר לתהליך כולו? מתמקדים בכל אחד מהם ומחזקים את תחושת השייכות שלהם לארגון; נותנים תשומת לב מרבית לכל אחד מהם וכן לגוף הארגוני בכללותו; עומדים על חשיבות התרומה של כל אחד מהם לגוף הארגוני ועל חשיבות תרומתו של הגוף הארגוני לכל אחד מהם; מעמיקים את ההזדהות של העובדים עם הגוף הארגוני ומעודדים אותם לחזק אותו, לקדם אותו ולהניע אותו אל עבר הצלחה, רווחה ושגשוג. 

המרחב האימוני מחייב התמסרות מלאה של כל אחד מחברי הצוות לתהליך האימון. התהליך עצמו מחייב את העובדים להיכנס פנימה אל תוך עצמם, להתבונן ישירות בחוזקות שלהם וגם בחולשות ולדלות מתוכם את כל הכלים שיאפשרו להם לשפר את עצמם, את התנהלותם, את הביצועים המקצועיים שלהם ואת תרומתם לארגון. בתהליך הקבוצתי העובדים נדרשים לבחון את הקשרים ביניהם – הן אישיים, הן החברתיים והן המקצועיים – ולמצוא דרכים לשפר אותם למען הארגון במטרה לקדמו.

 

צוות מנצח בתהליך אימון ארגוני

תהליך האימון הארגוני יכשיר את צוות עובדי הארגון ומנהליו לעבודה משותפת ומיטבית, יחזק את הקשרים ביניהם ויעצב אותם כצוות מנצח לטובתם האישית והמקצועית ולטובת הארגון כולו. בתקופה לא יציבה המאופיינת בסערות כלכליות גלובליות ומדיניות, אין דבר חשוב יותר מצוות עובדים חזק, מסופק ונאמן שפועל ללא לאות למען הארגון ומסור להצלחתו. 

מנהלי ארגונים ובעלי עסקים, רוצים לשמור על יציבות ארגונית גם בתקופה כלכלית סוערת ולהבטיח את הצלחתו של הארגון? דברו איתי עוד היום, ויחד נחקור את הפוטנציאל הגלום בתהליך האימון הארגוני ונבחן את התאמתו לכם ולצוות העובדים שלכם. 

 

עשו את הצעד הראשון לשינוי בחיים שלכם
השאירו פרטים ואחזור בהקדם

תוכן עניינים

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם