IEMT

"כשאתה משנה את הצורה שבה אתה מסתכל על דברים, הדברים שאתה מסתכל עליהם משתנים. ״
IEMT

שיטת Integral Eye Movement Therapy או בקיצור IEMT היא שיטה מופלאה לנטרול חוויות טראומטיות או זיכרונות קשים שחוזרים ונשנים במחשבותיו של המטופל, ו/או בתת-המודע ומפריעים לו להחלים מהם ולנהל חיים מאוזנים, שלווים ובריאים.

 

מה זה IEMT?

IEMT היא שיטת טיפול ייחודית שמסייעת למטופל להשתחרר בקלות, במהירות וביעילות ממחשבות כפייתיות, מזיכרונות קשים ומודחקים, אמונות מגבילות, דפוסים מחבלים ועוד שמניעים אותן.

שיטת IEMT מחוללת שינוי עמוק ומשמעותי בחייו של המטופל תוך שהיא מנטרלת את הגורמים המעכבים אותו, דוגמת זיכרונות קשים של חוויות טראומטיות, שהמטופל חוֹוה שוב ושוב בלולאה אין־סופית ובצורות ואופנים שונים. נטרול הגורמים המעכבים  מפסיק באחת את השפעתם על המטופל והוא יכול להתחיל בשיקום חייו ולנהל בשלווה אורח חיים מאוזן.

מוניקה הרשקוביץ מטפלת מוסמכת ב-Practitioner of IEMT

מוניקה הרשקוביץ מטפלת מוסמכת ב-Practitioner of IEMT

 

יעילות הטיפול IEMT

כשהמטופל נזכר בחוויות הקשות שחווה בעברו, לעיתים קרובות הזיכרון הופך לחוויה פיזיולוגית כלל חושית. הגוף כולו נזכר בחוויה הקשה ומגיב בתגובות פיזיות לא פשוטות – קצב פעימות הלב גובר, חום הגוף עולה והמטופל מזיע, מתנשף ומתנשם. גם אם הוא רק נזכר באירוע, די בזיכרון כדי לחולל תגובה פיזיולוגית בכל הגוף. 

למה זה קורה? זה קשור לפעילות המוחית שלנו.

גם המוח מושפע מזיכרונות קשים. חוויית ההיזכרות שולחת אותות חשמליים לאזורים שונים במוח, והם מעוררים את התגובות הפיזיולוגיות הקשות בגוף. שיטת IEMT מנצלת את הרגע הקשה הזה של חוויית ההיזכרות, ובהנעה מובנית של העיניים מצד לצד כמה פעמים היא מנטרלת את הזיכרון ואת השפעתו על המטופל.

וזה הקסם של טיפול ב ־IEMT . תנועת עיניים מובנית משפיעה מיידית על פעולת ההמיספרות – שני חלקי המוח, הימני והשמאלי. היא מפריעה לעבודתן ומשבשת את האותות החשמליים שמחולל הזיכרון הקשה. שיבוש האותות החשמליים משבש את הדפוס המחשבתי של הזיכרון ולמעשה מנטרל אותו לגמרי.

 

מה קורה בסשן טיפולי? 

בסשן טיפול בשיטת IEMT מבקש המטפל מהמטופל לחשוב על בעיה שעימה הוא מתמודד בהווה, על אירוע קשה שהוא חווה בעברו או על כל דבר אחר שמטרידו אותו בחייו. המטפל מבקש מהמטופל לעצום עיניים, לנשום עמוק ולהעלות במחשבתו את הזיכרונות הקשים. בעזרת כמה שאלות מכוונות ימקד המטפל את המטופל בזיכרונות הקשים, הטורדניים והטראומטיים ויחדד אותם. לאחר מספר דקות יפקח המטופל את עיניו ויעקוב אחר תנועת אצבעו של המטפל בעודו מתמקד בזיכרונותיו. המטפל יניע את אצבעו מצד לצד – ימינה ושמאלה למעלה ולמטה – במשך דקה, והמטופל יעקוב אחר תנועת האצבע בלי להניע את ראשו. בתום הטיפול המטופל ינשום עמוק, יירגע ויתבקש לשחזר את הזיכרונות הקשים. 

כבר בתום הסשן הטיפולי הראשון יגלה המטופל להפתעתו שהזיכרונות הקשים כבר אינם מעוררים בו תגובה פיזיולוגית קשה ושהם אינם ברורים וחדים כשהיו לפני הטיפול. שיבוש האותות החשמליים במוח באמצעות תנועת העיניים המובנית והפעלת ההמיספרות באקראיות ובאופן לא רגיל הובילו לטשטוש הזיכרונות ולהחלשתם.

מה זה iemt

 

טיפול פשוט, מהיר ויעיל – מי היה מאמין?

שיטת IEMT מאפשרת למטופל לקבל סיוע נפשי ורגשי בלי שהוא ייאלץ לחשוף את עצמו או לחלוק את הזיכרונות הקשים שלו עם המטפל. זה מה שיפה ומיוחד בשיטה זאת – המטופל שומר על פרטיותו, זוכה להקלה משמעותית ומיידית ולשינוי פנימי עמוק ומהותי. 

כיוון שאי אפשר לשנות את הזיכרונות הקשים, אי אפשר להשפיע עליהם וגם לא למחוק אותם, יש לנטרל אותם באמצעות טיפול בתגובות הפיזיולוגיות שהם מעוררים. השינוי הפיזיולוגי שמתרחש בעת הטיפול ב ־IEMT  מחולל את השינוי הנפשי והרגשי המיוחל בחייו של המטופל באופן מיידי. זה עד כדי כך פשוט.

 

למי מתאים טיפול IEMT?

טיפול בתנועת עיניים מובנית מתאים לכולם. לכל מי שזיכרונות קשים רודפים אותו, אינם מניחים לו ולא מרפים ממנו; לכל מי שטראומות מפריעות לו לנהל אורח חיים שליו, מאוזן ובריא;  לכל מי שחוויות עבר קשות מעכבות את התפתחותו, צמיחתו ושגשוגו ולכל מי שחש כי הוא מחזיק/מנוהל על ידי אמונות מגבילות, דפוסים מחבלים והרגלים תוקעים. 

שיטת IEMT הוכחה כיעילה במיוחד בטיפול במצבים הבאים:

 • טראומה
 • פוסט טראומה (PTSD)
 • חרדות והתקפי חרדה
 • פוביות 
 • פחדים
 • דיכאון
 • אשמה
 • חרטה
 • שנאה עצמית
 • כעס
 • לחץ (סטרס)
 • בושה
 • מועקה
 • כאבים ותופעות פיזיולוגיות כגון פיברומיאלגיה, טנטון, פסוריאזיס, תסמונת המעי הרגיז ועוד
 • סיוטים
 • זיכרונות מכאיבים

 הגיע הזמן לטפל בכל הקשיים שפוגעים באיכות החיים, לשלוח אותם לדרכם, להשתחרר מהם ולהתחיל לחיות. באמת לחיות.

 

אל תחששו לעשות את הצעד הראשון

לא פשוט להבין שהגיע הרגע להתמודד עם הקשיים והבעיות; שאי אפשר עוד להמשיך ולנהל חיים שאין בהם צמיחה, אין בהם התפתחות ותנועה קדימה, אין בהם שגשוג והצלחה; שכדאי ונכון לפנות לאדם מיומן ומקצועי שיושיט יד אוהבת וחומלת ויעניק הקלה, מזור וסיוע. זה לא פשוט. אך אי אפשר להמשיך בחיים מעכבים לאורך זמן. כדאי לקום ולעשות את הצעד הראשון. אל תחששו לעשות את הצעד הראשון. 

טיפול IEMT הוא קל, יעיל להפליא ומגן על הפרטיות שלכם. אתם תידהמו מהקלות של השיטה ומההקלה המיידית שהיא תעניק לכם. אתם לא צריכים לעשות הרבה – רק לדעת שזה אפשרי ולסמוך על כך. 

אז נשמו עמוק, קחו את הצעד הראשון ובואו לשנות את חייכם. אני איתכם ולצידכם עד שתדעו בוודאות שהגעתם ליעדכם.

 

עשו את הצעד הראשון לשינוי בחיים שלכם
השאירו פרטים ואחזור בהקדם

תוכן עניינים

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם