טיפול זוגי בשיטת IEMT

טיפול זוגי בשיטת iemt

"אהבה פירושה לא רק להביט זה בזה, אלא להביט לאותו כיוון"

זוגיות ארוכת שנים היא דינמית. היא צומחת, גדלה ומשתנה יחד ולצד ההתפתחות האישית של כל אחד מבני הזוג השותפים בה. פעמים היא מתרחבת ופעמים היא מצטמצמת, לעיתים היא משתבחת ולעיתים היא מתערערת, אך היא תמיד תמיד בתנועה. השנים החולפות מטביעות את חותמן על הזוגיות. הן עשויות להשביח אותה, והן עלולות גם להחליש אותה. בין שבני הזוג מודעים לכך ובין שלא – השינויים הפנימיים והחיצוניים החלים בחייהם האישיים והמשותפים, משפיעים על הזוגיות שלהם. הם יכולים לבנות אותה, והם יכולים גם להרוס אותה.

זוגות המודעים לכך מבינים ששינויים בזוגיות הם לא בהכרח דבר רע. להפך – הם דווקא רצויים כיוון שהם מאפשרים לזוגיות להתאים את עצמה לתנועה הבלתי נמנעת בחייהם של בני הזוג ולנוע יחד איתה. הם גם מבינים שהדפוסים המאפיינים את היחסים ביניהם אינם מושפעים רק משינויי הזמן אלא גם מחוויות עבר מכאיבות ומתִכנות שלילי מזיק. וכך, כדי ששינויי הזמן ישפיעו על הזוגיות לטובה צריך לצעוד יחד איתם בבטחה ובה בעת לנקות השפעות פנימיות ומזיקות שכבר עבר זמנן.

שיטת IEMT היא האמצעי הטוב ביותר לכך.

 

מהי שיטת IEMT?

שיטת IEMT (טיפול בתנועת עיניים מובנית – Integral Eye Movement Therapy) מנטרלת חוויות טראומטיות או זיכרונות קשים שחוזרים ונשנים במחשבותיו של אדם ומפריעים לו להחלים מהם ולנהל חיים מאוזנים, שלווים ובריאים. מדובר בשיטת טיפול ייחודית שמסייעת לכל אחד להשתחרר בקלות, במהירות וביעילות ממחשבות כפייתיות ומהזיכרונות הקשים והמודחקים שמניעים אותם. זוהי שיטה שמחוללת פלאים של ממש. סשן טיפולי אחד של IEMT מנטרל את הגורמים המעכבים בחייו של המטופל – את הזיכרונות הקשים של הטראומות שהוא חווה בחייו וממשיך לחוות במחשבותיו באופן שמקשה עליו לנהל חיים מאוזנים, שלווים ובריאים. נטרול הגורמים המעכבים הללו מונע מהם להמשיך ולהשפיע על חיי המטופל והוא יכול לשקם את חייו ולשוב לתפקוד מלא ובריא. שיטת IEMT מניעה במהירות שינויים עמוקים ומשמעותיים בחיים של המטופל, והדבר ניכר כבר לאחר הטיפול הראשון.

 

התהליך הטיפולי של IEMT – קסם שיש בו מדע

IEMT הוא תהליך טיפולי שהצלחתו ודאית כיוון שהוא מצליח לרתום ביעילות את החוויות הטראומטיות ולהשתמש בהן כדי לנטרל את השפעתן המנטלית, הרגשית והפיזיולוגית המזיקות על המטופל ועל גופו. טיפול IEMT שמנטרל חוויות טראומטיות מעכבות בכל אחד מבני הזוג, מנטרל גם את העכבות והקשיים בזוגיות שלהם. איך זה עובד?

ובכן, כשהמטופל נזכר בחוויות הקשות שחווה בעברו, לעיתים קרובות הזיכרון הופך לחוויה פיזיולוגית כלל חושית. הגוף כולו נזכר בחוויה הקשה ומגיב בתגובות פיזיות לא פשוטות – קצב פעימות הלב גובר, חום הגוף עולה והמטופל מזיע, מתנשף ומתנשם. גם אם הוא רק נזכר באירוע, די בזיכרון כדי לחולל תגובה פיזיולוגית בכל הגוף. ולמה זה קורה? זה קשור לפעילות המוחית שלנו.

גם המוח מושפע מזיכרונות קשים. חוויית ההיזכרות שולחת אותות חשמליים לאזורים שונים במוח, והם מעוררים את התגובות הפיזיולוגיות הקשות בגוף. שיטת IEMT מנצלת את הרגע הקשה הזה של חוויית ההיזכרות, ובהנעה מובנית של העיניים מצד לצד כמה פעמים היא מנטרלת את הזיכרון ואת השפעתו על המטופל.

וזה הקסם וגם המדע של טיפול ב־IEMT. תנועת עיניים מובנית משפיעה כמעט מיידית על פעולתן של שתי ההמיספרות במוח – הימנית והשמאלית. היא מפריעה לעבודתן ומשבשת את האותות החשמליים שמחולל הזיכרון הקשה. שיבוש האותות החשמליים משבש את הדפוס המחשבתי של הזיכרון ולמעשה מנטרל אותו לגמרי.

מוניקה הרשקוביץ - מוסמכת לטיפול IEMT עם זוגות

מוניקה הרשקוביץ – מוסמכת לטיפול IEMT עם זוגות

 

איך שיטת IEMT משחררת את בני הזוג מהטראומות שלהם?

בסשן הטיפולי יבקש המטפל מכל אחד מבני הזוג בתורו לחשוב על בעיה שעימה הוא מתמודד בהווה, על אירוע קשה שהוא חווה בעברו או על כל דבר אחר שמטרידו אותו בחייו. המטפל יבקש ממנו לעצום עיניים, לנשום עמוק ולהעלות במחשבתו את הזיכרונות הקשים. בעזרת כמה שאלות מכוונות הוא ימקד אותו בזיכרונות הקשים, הטורדניים והטראומטיים ויחדד אותם. לאחר מספר דקות הוא יבקש ממנו לפקוח את עיניו ולעקוב אחר תנועת אצבעו בעודו מתמקד בזיכרונות הקשים. המטפל יניע את אצבעו מצד לצד – ימינה ושמאלה למעלה ולמטה – במשך דקה, וכל אחד מבני הזוג בתורו יעקוב אחר תנועת האצבע בלי להניע את ראשו. בתום הטיפול הוא ינשום עמוק, יירגע ויתבקש לשחזר את הזיכרונות הקשים.

 

טיפול יעיל השומר על פרטיותם של בני הזוג

כיוון שאי אפשר לשנות את הזיכרונות הקשים, אי אפשר להשפיע עליהם וגם לא למחוק אותם, יש לנטרל אותם באמצעות טיפול בתגובות הפיזיולוגיות שהם מעוררים ולא באמצעות חשיפתם. השינוי הפיזיולוגי שמתרחש בעת הטיפול מחולל את השינויים הנפשיים והרגשיים המיוחלים בחייהם של בני הזוג באופן כמעט מיידי. זה עד כדי כך פשוט.

שיטת IEMT מאפשרת לבני הזוג לקבל סיוע נפשי ורגשי בלי שייאלצו לחשוף את עצמם או לחלוק את הזיכרונות הקשים שלהם עם המטפל ואף לא עם בן הזוג אם הם אינם חפצים בכך. המטפל אינו צריך לדעת מה מטריד את המטופלים שלו כדי לשחרר אותם מכבלי העבר. וזה מה שיפה ומיוחד בשיטה זאת – בני הזוג מקבלים טיפול שיש בו פרטיות מלאה, זוכים להקלה משמעותית ומיידית ולשינוי פנימי עמוק ומהותי.

 

הקלה מיידית בתום הטיפול הראשון

בתום הסשן הטיפולי הראשון יגלו בני הזוג שהזיכרונות הקשים כבר אינם מעוררים בהם תגובה פיזיולוגית קשה, ושהם אינם ברורים וחדים כשהיו לפני הטיפול. שיבוש האותות החשמליים במוח באמצעות תנועת העיניים המובנית והפעלת ההמיספרות באקראיות ובאופן לא רגיל הובילו לטשטוש הזיכרונות ולהחלשתם.

שני בני הזוג שותפים לתהליך המיוחד הזה שהוא גם אישי וגם זוגי. שותפות זאת מחזקת את הקשר שלהם ותורמת להבנה ההדדית ביניהם. כשהם יצאו מהקליניקה בתום הטיפול הראשון, הם כבר יהיו שונים – הם יהיו מחויבים יותר לעצמם ולקשר הזוגי המתחדש ביניהם במלוא העוצמה.

 

למה כדאי לזוגות להתנסות בטיפול IEMT משותף?

טיפול IEMT לזוגות הוא תהליך קצר אך מעמיק שמעצים את כל אחד מבני הזוג לחוד ואת שניהם יחד כזוג. הטיפול מסייע לבני הזוג להשתחרר בקלות מוויכוחים חוזרים ונשנים, מריבים, מהתנצחויות ומחוסר הסכמה. שני בני הזוג עדים לתהליכים האישיים שכל אחד מהם חווה בתהליך הטיפולי, וחוויה זו כשלעצמה ממנפת אותם ואת הזוגיות שלהם לשלב הבא בחייהם המשותפים – שלב שיש בו הכלה, הבנה, שיתוף ושותפות מלאה.

העבודה המשותפת עם בני הזוג יחד ועם כל אחד מהם לחוד מסייעת למטפל לדייק את העבודה הטיפולית. כשכל אחד מבני הזוג משיל את הכבלים הפנימיים שלו – ופעמים רבות מדובר בדפוסי ילדות ישנים המחבלים בהם ומעכבים אותם – הם מפנים מקום לעצמי האמיתי שלהם. הם מתנתקים מהגורמים המעכבים שהם חשבו ששייכים להם; הם משתחררים מהצורך להיות העתק של הוריהם; הם מנקים את כל מה שנאמר להם על עצמם אין־ספור פעמים ואת כל מה שחשבו שעליהם להיות. מתוך העצמיות המחודשת הזאת כל אחד מהם יכול לבחור בדרכי תגובה שונות האחד כלפי השני, דרכים תומכות יותר, מכילות יותר וחומלות יותר. הם יכולים לבחור בתגובות אחרות באינטראקציה ביניהם ולתמוך האחד בשני כדי להתמיר את חילוקי הדעות, את חוסר ההסכמה ואת הוויכוחים לצמיחה אישית וגם זוגית.

שיטת IEMT לזוגות מקצרת לשני בני הזוג תהליכי טיפול ארוכים ומיותרים, משחררת אותם ברגע אחד מכל העכבות המיותרות שמחבלות בהם ומתווה להם דרך להתפתחות ולצמיחה אישית לצד התפתחות וצמיחה זוגית. מתוך כך הם יצאו אל זוגיות שלמה, מעצימה ומספקת. הודות ל־IEMT ייפתח לבני הזוג צוהר חדש לקשר זוגי שונה, חזק, מעצים, תומך ומכיל מתוך קלות ובפרק זמן ממש קצר.

 

אל תחששו להעצים את הזוגיות שלכם

טיפול IEMT הוא פשוט וקל ליישום והשפעתו חזקה ועוצמתית. הוא מחולל שינויים עמוקים ומהותיים בחייהם האישיים וגם המשותפים של בני הזוג. אתם תופתעו מהפשטות של השיטה ומההקלה המיידית שהיא תעניק לכם ולזוגיות שלכם. אתם תידהמו מהשינוי לטובה שיחול בחייכם האישיים ובאהבה המשותפת שלכם. ה־IEMT כאן כדי להעלות אתכם לשלב הבא והמדהים ביחסים שלכם.

מוכנים להתנסות בזוגיות מדהימה?

אז נשמו עמוק, עשו את הצעד הראשון ובואו לשנות את חייכם. אני איתכם ולצידכם עד שתדעו בוודאות שהגעתם ליעדכם.

מוניקה הרשקוביץ
מוניקה הרשקוביץ

מוניקה הרשקוביץ, מטפלת מוסמכת ב- NLP, דמיון מודרך, תטא הילינג ואקסס בארס.
מאמנת אישית ועסקית במסגרת של אחד על אחד, או בקבוצה.
מגשרת בעלת הסמכה מטעם אוניברסיטת חיפה, הנהלת בתי-המשפט ומשרד המשפטים.
בעלת ניסיון רב בטיפול, ליווי, הדרכה ואימון ממוקד תוצאות וכן בהדרכת מאמנים אישיים והכשרתם.

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם