תרפיית קו הזמן ® Time Line Therapy

״אדם לא יוכל להתחיל פרק חדש בחייו אם כל הזמן חוזר הוא וקורא את הפרק הקודם״
תרפיית קו הזמן - Time Line Therapy

דמיינו לעצמכם עולם שבו אתם משוחררים ממטעני העבר המכבידים והמכאיבים; עולם שבו אתם מצליחים לנהל את מחשבותיכם ורגשותיכם, שולטים בדפוסי ההתנהגות שלכם ומנווטים אותם כרצונכם לעבר הווה ועתיד מזהירים וחיים מאושרים. מה אם הייתי אומרת לכם שאין מדובר בחלום או בחזון אלא במציאות אפשרית? ומה אם הייתי אומרת לכם שיש טכניקה יוצאת דופן שיכולה לעזור לכם להגשים אותה ואפילו במהירות ובקלות? תרפיית קו הזמן תעזור לכם לחזור אחורה בזמן בעולמכם הפנימי אל נבכי הנפש שלכם כדי לשנות את חוויות העבר וכדי לעצב מחדש את ההווה ואת העתיד. זהו כלי רב־עוצמה לטרנספורמציה אישית שייצור שינויים מדהימים בחייכם וישפיע לטובה על אופן שבו אתם חושבים, מרגישים ונוהגים וכמובן על המציאות שלכם. הכלי המיוחד הזה מחכה לכם כאן, וגם אני.

 

מהי תרפיית קו הזמן?

תרפיית קו הזמן היא גישה טיפולית מתקדמת שיכולה לשחרר אתכם מכבלי העבר, לעזור לכם לשכתב את הנרטיב של חייכם ולבנות לעצמכם הווה ועתיד מזהירים. טכניקה זאת מבוססת על האמונה שדפוסי התנהגות בלתי רצויים ומטענים רגשיים מושפעים מאוד מאירועי עבר משמעותיים ואף טראומתיים. אירועים אלה משפיעים עלינו בכל רגע נתון ומעצבים לנו מציאות שאינה בהכרח מתאימה או רצויה לנו.

מוניקה הרשקוביץ מטפלת מוסמכת בתרפיית קו הזמן - Time Line Therapy Practitioner

מוניקה הרשקוביץ מטפלת מוסמכת בתרפיית קו הזמן – Time Line Therapy Practitioner

 

איך תרפיית קו הזמן משפיעה על חיינו?

תרפיית קו הזמן הוא טיפול רגשי מהפכני שמטפל בשינוי חוויות רגשיות שיוצרות דפוסי התנהגות לא רצויים ומתמקד באירועי עבר קשים שמשפיעים עליהם. הרעיון המרכזי העומד בבסיס הטיפול הוא שינוי האופן שבו אנחנו תופסים את האירועים ואת התגובות הרגשיות שלנו כלפיהם ושחרור מלא מהשפעתם המזיקה. כך זה עובד:

  • לנסוע אחורה בזמן – תרפיית קו הזמן מחזירה את המטופלים אחורה בזמן לצירים המרכזיים של ההיסטוריה האישית שלהם. בתהליך החשוב הזה המטופלים בוחנים את חייהם ואת האירועים השונים שחוו ומעריכים אותם מחדש מנקודת מבט מרוחקת ואובייקטיבית ויחד עם זאת, מכילה וחומלת.
  • לשנות תגובות רגשיות לאירועים – ליבת הטיפול היא שינוי התגובות הרגשיות לאירועי העבר הקשים והתמרת רגשות קשים ומכבידים לרגשות קלים וחיוביים. אפשר לומר שבתהליך הזה התסריט הרגשי של חיי המטופלים נכתב מחדש, והם עצמם הכותבים.
  • למוסס חסמים פנימיים – אחד ההיבטים המדהימים של תרפיית קו הזמן הוא היכולת שלה לעזור למטופלים לנטרל חבלנים פנימיים ולמוסס חסמים מעכבים. דפוסי התנהגות מזיקים מוחלפים בדפוסים חדשים ותומכים שמכוונים לבנייה במקום להרס, ליצירה במקום לקיפאון.
  • לעצב מחדש את ההווה ולתכנן את העתיד – תכנות מחודש של התגובות הרגשיות וההתנהגויות המזיקות סולל את דרכם של המטופלים להווה איכותי ולעתיד מלא תקווה. השינויים הניכרים לאחר טיפול בתרפיית ציר הזמן באים לידי ביטוי בכל היבטי החיים ומאפשרים למטופלים לעשות בחירות אחרות בחייהם – איכותיות, חיוביות ומעצימות בהרבה.

 

לשחרר ולהשתחרר

אחד ההיבטים המשחררים של תרפיית קו הזמן הוא הרשות שהיא מעניקה לנו לשחרר את העבר. זה כמו להסיר מהגב תרמיל כבד שמלא בחוויות שליליות, בחרטות ובמעמסות רגשיות. לאחר שאנחנו מסירים אותו, קל לנו, אנחנו זריזים יותר, קלילים יותר, מרגישים נפלא ויכולים להמשיך בדרך. אין מדובר רק בשחרור סמלי; השחרור הוא מוחשי לגמרי. אם אנחנו משחררים את עצמנו מאחיזת העבר, אנחנו פותחים דלת רחבה לאנרגיה חיובית שופעת ולפוטנציאל אדיר ומאפשרים להם להיכנס פנימה. אנחנו משילים מאיתנו את השלשלאות שכבלו אותנו זמן רב כל כך וממריאים לגבהים חדשים.

תרפיית קו הזמן (Time Line Therapy)

 

לאמץ שינויים חיוביים

תרפיית קו הזמן לא רק משחררת את המטופלים מאירועי עבר מכבידים, היא גם מלמדת אותם לאמץ שינויים מהותיים ומתמשכים. השינויים הללו מעוגנים בחשיבה שונה, ברגשות חיוביים ובהתנהגות מעצימה והפוטנציאל הוא באמת בלתי מוגבל. בין שאתם רוצים להתגבר על החרדות ולשחרר טראומות קשות ובין שאתם רוצים פשוט להיות טובים יותר ולחיות חיים איכותיים יותר, תרפיית קו הזמן תראה לכם את הדרך ותוביל אתכם לצמיחה ולשגשוג.

 

לשנות רגשות שליליים בעזרת תרפיית קו הזמן

רגשות שליליים כובלים אותנו לעבר ומונעים מאיתנו גישה להווה. תרפיית קו הזמן נותנת למטופלים כלים שעוזרים להם לשנות רגשות שליליים. בחינה מחודשת של אירועי הזמן ושינוי התגובות הרגשיות אליהם מאפשרים למטופלים לשחרר כעסים עצורים, כאב, פחד, אשמה ורגשות שליליים שמכבידים עליהם. רגשות שליליים עלולים לצלק את נפשנו ולעוות את תפיסת המציאות שלנו. בעזרת תרפיית קו הזמן אפשר לרפא את הצלקות האלה ולהתבונן במציאות נכוחה מעמדה של כוח ועוצמה. לאחר שינוי הרגשות השליליים המטופלים מגלים בהירות מחשבתית וחוסן רגשי.

 

סילוק משקעים ועידון זיכרונות קשים

כל אחד מאיתנו נושא זיכרונות קשים מאירועי עבר מכאיבים. מקצת האירועים הללו ממשיך לרדוף אותנו ומשפיע עלינו ועל חיי היום־יום שלנו. תרפיית קו הזמן עוזרת למטופלים להיפגש עם הזיכרונות המכאיבים, במרחב המגונן של הקליניקה, ולשנות את התגובה הרגשית אליהם. דמיינו את עצמכם משתחררים מטראומות ומכישלונות אישיים; דמיינו את עצמכם מסלקים משקעים ומעדנים זיכרונות קשים. תרפיית קו הזמן מנתקת את המטופלים מהחוויות השליליות ועוזרת להם לשחרר את מה שכבר לא משרת אותם. בדרך זאת הם יוצרים בעולמם הפנימי מרחב חדש לצמיחה ולשגשוג.

 

גירוש חבלנים עצמיים ופירוק חסמים פנימיים

לא נטעה אם נאמר שלפעמים אנחנו האויבים הגרועים ביותר של עצמנו. אנחנו מעכבים את עצמנו באמצעות אמונות מגבילות והתנהגויות מזיקות. תרפיית קו הזמן היא שיטה מלאת עוצמה שמתמירה ביקורת פנימית להעצמה פנימית, מגרשת חבלנים עצמיים ומפרקת חסמים פנימיים שמונעים מהמטופלים לממש את מלוא היכולת שלהם ולחיות חיים מלאים. בחינה מחודשת של ציר הזמן האישי עוזרת למטופלים לזהות את המקור להיווצרות החבלנים העצמיים ולאירועים והחוויות אשר היוו כר פורה להתפתחותם ולהחליף אותם בדפוסים מנטליים, רגשיים והתנהלותיים מעצימים.

מה זה תרפיית קו הזמן

 

התחלה חדשה לעתיד טוב יותר

המטרה של תרפיית קו הזמן היא לא רק לרפא אלא גם להעצים ולעורר השראה. בשכתוב תסריט החיים שלנו אנחנו מכינים את הבמה להווה ולעתיד טובים יותר. אפשר להחליף דפוסי התנהגות הרסניים בהתנהגות שמעודדת צמיחה והגשמה. האם אתם יכולים לתאר לעצמכם מציאות שבה אתם משוחררים מהנטל הרגשי של העבר ולא מנוהלים על ידי טראומות ישנות אלא צועדים קדימה בביטחון חדורי מטרה? אני יכולה לתאר את זה בשבילכם ולהראות לכם את הדרך לשינוי מציאות חייכם. עם זאת, הכוח נמצא בידיים שלכם – או ליתר דיוק, במסע שלכם בקו הזמן – ולכם רק נותר לעשות את הצעד הראשון.

 

הווה ועתיד מזהירים מחכים לכם

תרפיית קו הזמן היא גישה טיפולית יוצאת דופן זו שמעצימה מטופלים, עוזרת להם לנהל את מחשבותיהם ורגשותיהם, לשלוט בהתנהגותם ולרתום אותם לעיצוב מיטבי של מציאות חייהם. בשכתוב תסריט החיים האישי המטופלים סוגרים דלת בפני הנטל הרגשי של העבר ופותחים דלת לעוצמה פנימית ולחוסן אישי.

מוכנים לצאת למסע הטרנספורמטיבי המיוחד הזה? אני מזמינה אתכם לטיפול בתרפיית קו הזמן ולתהליך משנה חיים כאן אצלי בקליניקה. אולי העבר שלכם תם ונשלם, אך ההווה והעתיד שלכם עדיין מחכים להתגלות; ואתם ראויים להווה ולעתיד הטובים ביותר שיש.

עשו את הצעד הראשון לשינוי בחיים שלכם
השאירו פרטים ואחזור בהקדם

תוכן עניינים

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם