טיפול NLP ודמיון מודרך

״עד שלא תהפוך את תת המודע למודע, הוא ינהל אותך ואתה תקרא לזה גורל״
טיפול NLP ודמיון מודרך​

NLP

Neuro Linguistic Programming – תִכְנות – עצבי – לשוני

ועל-פי השפה העברית 

ניתוב – לשוני – פיזיולוגי 


טיפול בשיטת NLP

NLP הינה שיטה טיפולית המשפיעה על תת המודע באמצעים של שיח חיובי מובנה. הטיפול ב – NLP  מטפל בבעיות נפשיות, רגשיות, מנטליות, ופיזיות, פותר אותן ומסייע למטופל להשתקם, להירפא ולהחלים החלמה מלאה ומהירה.

גישות טיפוליות קלסיות פונות אל ההיגיון של המטופל ואל התהליכים המודעים שמתרחשים בחייו, ואילו ה – NLP  נותן למטופל גישה ישירה אל תת־המודע שלו. היות וכל האירועים, כל הזיכרונות, כל האמונות וכל הדפוסים נמצאים בתת-המודע, ומשום שתת־המודע שלנו נמצא תמיד במצב של ערנות, קליטת נתונים ועיבודם, נכון יותר לפנות אליו, להשפיע עליו ולחולל את שינויים הרצויים ממש מהשורש.

מחקרים מראים שתת־המודע שלנו קולט מידע ולוקח החלטה 8 שניות לפני שהמודע שלנו מתוודע אליו. ולפיכך תהליך טיפולי שלםויעיל יכלול את תת־המודע ויתייחס אליו כאל הזרז הטבעי לשינוי אמיתי בחיים. שינוי אשר מושג בפרק זמן קצר, בקלות ונשאר לאורך זמן.

שיטת ה־NLP עושה בדיוק את זה.

 

מה זה NLP ואיך הוא עובד?

NLP הוא כלי רב עוצמה להבנת תקשורת מילולית ולא מילולית ולתקשור מסרים למודע ולתת המודע גם יחד. על-פי מחקרים, שיעור ניכר מהתקשורת הבין־אישית שלנו איננה מילולית (בערך 60–70 אחוז ממנה), ושיטת ה־NLP שפותחה בשנות ה־70 של המאה ה־20 מצאה את הדרך להדגים זאת ולעשות בכך שימוש. השיטה משתמשת בכלים מתחום הפסיכולוגיה הנירולוגית ומתחום ההתנהגות והיא משלבת שימוש בשפה ובדיבור לצורך בחינת דפוסים התנהגותיים ושינויים. 

דפוסי ההתנהגות שלנו והדרך שבה אנו לוקחים החלטות הם תוצר של תבניות חשיבה שהוטמעו בנו בגיל צעיר מאוד והשפיעו על עיצוב התהליכים העצביים/נירולוגיים במוח, למשל,  תהליך קליטת ועיבוד נתונים.

דפוסים אלה באים לידי ביטוי, בין השאר,  בשיח עצמי שלילי שחוזר על עצמו באופן לא מודע ומשפיע עלינו ועל כל המציאות שלנו לרעה. אנחנו לא מודעים לכך ולא מייחסים לכך חשיבות. משום שחשיבה יוצרת מציאות, חשיבה שלילית שמוּנעת לרוב משיח עצמי שלילי עלולה ליצור בחיינו מציאות בעייתית ומלאת קשיים. השיח העצמי השלילי הוא תִכנות שהוטמע בנו בגיל צעיר מאוד וברוב המקרים איננו מודעים אליו. התכנות השלילי עלול ליצור בחיינו קשיים נפשיים, רגשיים, מחשבתיים ואף פיזיים. 

שיטת ה־NLP איננה מתמקדת בבעיות. היא מבינה שהמקור שלהן הוא דפוסים מושרשים שהוטבעו בנו באמצעות תכנות שלילי ושיש חשיבות והכרח לא רק לנטרל אותם אלא גם לשנות אותם בהטבעה ובהטמעה של תכנות חדש חיובי, מזין ומועיל. אפשר לומר ששיטת ה־NLP מצאה את הדרך לטפל גם בדפוסים המחבלים ולשנותם וגם בגורמים הפנימיים, בשורשים, המשפיעים על דפוסים אלה ולשנות את החוויה הרגשית אליהם.

טיפול nlp

מה מתרחש בסשן טיפולי של NLP?

הסשן הטיפולי מוביל את המטופל להבנה עמוקה של האצור בתוכו, הרצונות, התשוקות והיכולות, כמו גם, הדפוסים המחבלים והאמונות המגבילות. הטיפול מאפשר למטופל להתבונן על כל אלה מנקודת מבט רחבה ובהירה יותר, מה שמאפשר לו לבחור את אשר הוא רוצה בחייו במקום להיות מנוהל על ידי ארועי העבר.

הסשן הטיפולי ממקד ומדייק את המטופל בכל הרבדים. המודע וחשוב יותר, תת-המודע.

טכניקת ה־NLP מאפשרת למטופל להחזיר לעצמו את יכולת הבחירה על חייו ולחולל בהם שינוי עמוק, יסודי ומהותי לטווח ארוך בקלות ובמהירות. הקשר שנוצר בין המטפל ובין המטופל בתהליך הטיפול וכן בין המטופל ובין תת־המודע שלו מחולל קסם אמיתי בחייו ומשנה אותם שינוי משמעותי. 

ה־NLP מסייע למטופל להתבונן על טראומות עבר ועל זיכרונות קשים ולנהל את ההשפעה שלהם עליו ועל חייו. רבים נושאים עימם זיכרונות קשים, טראומטיים או אירועים שליליים שהטביעו בהם חותם עמוק ואינם מרפים. שיטת ה־NLP אינה מוחקת אותם שכן אין הדבר רצוי או אפשרי. אדרבה, היא מסייעת למטופל לשנות את החוויה הרגשית שלו לנוכח הזיכרונות הללו, לשנות את הרגשות והתגובות שהם מעוררים בו ולהחליש עד להעלים לחלוטין את השפעתם עליו. 

השיח הפנימי המעצים, התומך והמעודד שמנהל המטופל עם עצמו בהדרכת המטפל מאפשר למטופל להגיע לאיזון פנימי וליציבות רגשית ולהבין שאלה אינם מושפעים מהסביבה החיצונית אלא תלויים אך ורק בו; כמו כן הוא מאפשר לו לשנות לטובה תבניות חשיבה שליליות, הרגלים לא מועילים ודפוסי התנהגות מזיקים; להסיר מחסומים פנימיים שמונעים ממנו להתקדם ולשגשג; לעקור מן השורש תחושות מעיקות ומעכבות וכן אמונות מגבילות; למוסס חרדות, טראומות ופחדים ולנטרל את השפעתם המזיקה; לטפל טיפול יסודי ועמוק בתופעות הפוסט־טראומה; להשתחרר מהתמכרויות ומדפוסי התנהגות שמובילים להתמכרויות; ולגייס את יכולותיו ואת משאביו למימוש מטרותיו ולהגשמת שאיפותיו. 

הסשן הטיפולי נותן למטופל הזדמנות מדהימה ליצור קשר ישיר חזק וטוב עם תת־המודע שלו. בתהליך הטיפול המטופל לומד כיצד לשמור על התקשורת הפנימית עם תת המודע, איך לחזק אותה ולהפוך אותה לחלק בלתי נפרד מחייו; הוא מבין איך להרחיב את נקודת המבט שלו ולהתבונן על עצמו ועל חייו מנקודת מבט אוהבת, חומלת ומעצימה; הוא מוצא את הדרך להיות קשוב פנימה כדי ליצור לעצמו מציאות אחרת, חדשה ומיטיבה מתוך חוסן פנימי וביטחון עצמי.

 

תהליך טיפולי בשיטת NLP ממוקד ומהיר

טיפול בשיטת ה־NLP מאפשר למטופל ליישם תהליכים טיפוליים ממוקדים ומהירים שמעצימים אותו רגשית. תוצאות הטיפול הן מידיות והשינויים שהמטופל חווה בחייו הם מדהימים. בניגוד לשיטות טיפוליות מסורתיות, ה־NLP אינו תהליך טיפולי ארוך ומתיש שמטלטל רגשית את המטופל ומפתח אצלו תלות במטפל ובתהליך. להיפך. הטיפול בשיטת NLP מעצים את המטופל כבר מהשלבים הראשוניים ומלמד אותו כיצד לקחת אחריות על העצמתו האישית כדי לחולל ולהניע את השינויים המיוחלים בחייו.

 

טיפול מופלא בדמיון מודרך לשינוי מידי של המציאות

דמיון מודרך הינה טכניקה יעילה, מידית ונהדרת להורדת רמות גבוהות של מתח, לחץ, סטרס וחרדה שהמטופל מצוי בהן וסובל מהן בחיי היום־יום שלו. לחץ יכול להיות חיובי לעיתים, ואף לסייע לנו להשלים משימות ומטלות ולטפל בבעיות, אולם במרבית המקרים, מתח, לחץ וסטרס הם שליליים. מתח, לחץ וסטרס  אינטנסיביים ולאורך זמן עלולים למצוא את ביטויים במחשבות טורדניות וכפייתיות, בחוסר ריכוז ובאיבוד זיכרון, ברגשות קשים כגון, מועקה, זעם, תסכול, חרדות ואף דיכאון ובתופעות פיזיות מטרידות ומעיקות, כגו,ן עייפות כבדה, חולשה, כאבי ראש חזקים, כאבי בטן שונים, כאבי שרירים, פריחות, אלרגיות ואף מחלות. תהליך הדמיון המודרך משתמש בכוח החשיבה, הזיכרון והדמיון כדי לסייע למטופל להכניס לגופו ולחייו תחושת רוגע ושלווה מידיים, מה שמסייע למטופל לחבור לתשוקה לחיים, לחיוניות ולחיות.

בסשן הטיפולי המטפל מדריך את המטופל אל מקום רגוע במחשבותיו באמצעות שימוש בטכניקות מדיטטיביות של הרפיית הגוף – מקום שהמטופל מכיר או אוהב או חולם עליו או פשוט מדמיין במחשבותיו. בסדרה של שאלות מכוונות מבקש המטפל מהמטופל לשים לב לסביבה שבה הוא נמצא, לתחושות שלו, להרגשה שלו, לסובבים אותו, לצבעים, לקולות, לריחות ולגוף שלו בכללותו. 

באופן זה המטפל מעורר את החושים של המטופל, ממקד את תשומת הלב שלו במקום המרגיע שבו הוא נמצא, מוריד את רמות הלחץ, המתח והחרדה בגופו ומסייע לו לחזור אל סביבתו המודעת בתום התהליך כשהוא רגוע ושליו.

בתום הטיפול המטופל יכול להמשיך בשגרת יומו בשלווה. 

הטיפול בדמיון מודרך מאפשר למטופל להרפות מהלחץ, המתח והסטרס, לחבור למקום השקט והשליו, אשר נמצא בכל אחד ואחת ואיתנו, להתמקד ב"יש" ובחיפוש אחר פתרונות.  כך, שבמצבים של מתח ולחץ יהיו בידי המטופל כלים פרקטיים להרגיע את עצמו באופן מידי גם מחוץ לקליניקה הטיפולית. הדמיון המודרך הוא כלי לחיים ונחוץ, מתאים ומומלץ לכולם.

 

שינוי חשיבה ויצירת מציאות חדשה בעזרת טיפול NLP

 היופי של שיטות ה־NLP והדמיון המודרך הוא בפשטות שלהן. השיטות הטיפוליות המיוחדות האלה משתמשות בעקרונות טבעיים כדי לסייע למטופלים להבין את עצמם, לאמץ תבניות חשיבה חדשות ומיטיבות ולברוא לעצמם מציאות חדשה לגמרי. כל שדרוש לשם כך הוא רצון לחולל שינוי ונכונותו של המטופל להיכנס עמוק פנימה אל נבכי עולמו הפנימי כדי לאפשר לקסם להתרחש במלואו. 

טיפולים ב־NLP ובדמיון מודרך מתאימים לכולם. הם קצרים ויעילים ונטולי תופעות לוואי. אני מזמינה אתכם לחולל שינוי אמיתי בחייכם ולהכניס את הקסם לעולמכם.  

מוניקה הרשקוביץ מטפלת מוסמכת ב-NLP Practitioner
מוניקה הרשקוביץ מטפלת מוסמכת ב-NLP Practitioner

מטופלים שחיפשו מטפל nlp מומלץ ומצאו

עשו את הצעד הראשון לשינוי בחיים שלכם
השאירו פרטים ואחזור בהקדם

תוכן עניינים

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם