קורס התמחות משולב באימון לבחירת זוגיות ובתוך זוגיות – NLP תומך זוגיות

קורס שיטת nlp זוגיות

זוגיות במאה ה- 21 נושאת בתוכה מורכבות רבה. במציאות, בה למעלה משליש מהזוגות בישראל מתגרשים, נוצר צורך הולך וגובר במתן מענה תמיכתי ומניעתי לזוגות בחיי היומיום. תכנית הכשרה זו, מכשירה אנשי מקצוע לסייע לזוגות לשפר את איכות הקשר הזוגי שלהם דרך העמקת ההבנה בסוגיות ואספקטים שונים של המערכת הזוגית, ומתן כלים שימושיים לשיפור תקשורת זוגית והעמקת השותפות והאינטימיות הזוגית.

מחקרים רבים מראים, שזוגיות בריאה ומאוזנת עשויה לתרום לחוסן הנפשי והפיזי של האדם, להפגת חרדות ולחיזוק הביטחון העצמי. זאת ועוד, זוגיות תומכת מהווה עוגן, בסיס יציב ואיתן, לצמיחה ולהתפתחות האישית של כל אחד מבני הזוג. קורס זה מכוון את המשתתפים בו להבין לעומק את "סודות" הזוגיות המעצימה, ולהפיק את מרב ומיטב היתרונות, שקשר זוגי יכול לספק. הקורס פרקטי ומקנה כלים מעשיים וקלים ליישום מידי, לצד ידע תיאורטי, ומפתח מיומנויות נרחבות בהבנת משמעות הקשר הזוגי ויצירת זוגיות יציבה ומאוזנת, המספקת תחושת ערך, ביטחון ושייכות, תומכת ומסייעת באופן משמעותי בהתפתחות ובצמיחה האישית של כל אחד מבני הזוג, לצד ההתפתחות הזוגית. הקורס ייחודי בכך, שמשלב כלי אימון עם כלי NLP, המשלימים האחד את השני ומקנים "ארגז כלים" סינרגטי – שילוב מנצח, הנותן למשתתפים יתרון מהותי בחייהם האישיים והמקצועיים כאחד. הקורס כולל תרגולים רבים ודיונים פתוחים על מנת לאפשר למשתתפים בו להתנסות באופן אישי, ולהטמיע בצורה מעמיקה את הכלים הנרכשים.

הקורס מתמקד בשני מסלולים

 

אימון לזוגיות

כיצד לעשות את הבחירה הזוגית המיטבית מתוך התבוננות והקשבה פנימית, וליצור זוגיות, אשר תהווה תשתית יציבה ואיתנה לתחושת השלמות של כל אחד מבני הזוג.

אימון זוגי/ בתוך זוגיות

שיפור איכות הקשר הזוגי, התפתחותו לצד ההתפתחות של כל אחד מבני הזוג, תחזוקתו ויצירת שותפות איתנה, המושתתת על שיח מקרב ופתוח תוך הימנעות מחזרה על טעויות רווחות במערכת היחסים.

שיטת NLP לזוגיות ובזוגיות

השימוש בטכניקות NLP מאפשר להבין מה מכווין את המתאמן בבחירת בן/ בת זוג, להימנע מבחירת בן/ בת זוג המונעת מחוויות עבר, לבחור בחירה מודעת ומדויקת, לשנות התנהלות פוגענית והרסנית וליצור תחתיה הרגלים תומכי זוגיות.

 

הנושאים הנלמדים בקורס

מהות האימון בשיטת NLP זוגיות – בחירת זוגיות ובתוך זוגיות – אפיון הפרופיל האישי, אפיון הפרופיל לזוגיות

זוגיות – מהי? – זוגיות על סוגיה ו"מרכיביה"

ערכי הזוגיות

ה"קריטריונים" המכווינים בבחירה הזוגית עקרונות "עשה ואל תעשה" בזוגיות

כלים לבחירה זוגית מודעת ומדויקת

שלבים ומשברים וכלים להתערבות במשבר

שילוב מיטבי בין ערכים אישיים לערכי הזוגיות

גיוס המשאבים האישיים לפתרון קונפליקטים

הקשר בין זוגיות לבין צמיחה אישית

הקונפליקט המהותי בזוגיות

כלים לשינוי התנהלות פוגענית והרסנית ויצירה תחתיה של הרגלים תומכי זוגיות

תקשורת מקרבת וביטוי צרכים

אפיון פרופיל אישי תוך שימת דגש על הפן הזוגי

כתיבת ה"חזון" של המתאמנים בדגש על התחום הזוגי

תכנית פעולה לביצוע אפיון פרופיל אישי של בני הזוג

אפיון פרופיל הזוגיות יצירת "חזון זוגי" משותף

תכנית פעולה להתנהלות זוגית מחודשת

 

היקף הקורס

15 מפגשים בני 4 שעות בכל מפגש. 12 מפגשים, אשר יועברו כסדנא, הכוללת הרצאות פרונטליות, סימולציות, דיונים פתוחים ותרגול. 3 מפגשי סופרוויז'ן – ייעוץ, ליווי והדרכה, במסגרת שתאפשר למשתתפים בה לקבל מענה ופתרונות לסוגיות שונות, שבהן משתתפי הקורס נתקלים במהלך האימון המעשי.

 

דרישות הקורס

נוכחות של לפחות 80% משעות הלימוד, הכנת מטלות הקורס, דוח אימון מעשי מסכם וסימולציה פרונטלית מסכמת, בה ייבחן השימוש בכלים, שהוקנו במהלך הקורס.

עשו את הצעד הראשון לשינוי בחיים שלכם
השאירו פרטים ואחזור בהקדם

תוכן עניינים

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם