אימון עסקי

אימון עסקי

האם חשבתם פעם על מהות הקשר בינכם ובין העסק שלכם? הידעתם שהעסק שלכם הוא ביטוי מובהק וחד־משמעי שלכם? שהוא יצירה בלעדית שמבטאת ומשקפת אתכם? שהוא יצמח ככל שאתם תצמחו, ישגשג ככל שאתם תשגשגו, יתחזק ככל שאתם תתחזקו ויצליח ככל שאתם תצליחו? העסק שלכם הוא אתם. בראתם אותו בדמותכם ובהתאם לחזון הפנימי העמוק שלכם. אם תהיתם מה יכול להיות הסוד להצלחתו, דעו שסוד להצלחת העסק שלכם הוא אתם! רוצים לדעת איך?

הקמתם את העסק שחלמתם עליו זמן כה רב; הקדשתם מחשבה רבה לתהליך הקמתו; השקעתם בו משאבים רבים – אישיים, רגשיים, מקצועיים, כלכליים; עשיתם כל מה שצריך, וכעת העסק שלכם פעיל ועובד – יצירתכם הבלעדית והייחודית שאתם כל כך גאים בה. ומה הלאה? עכשיו הגיע הזמן לחתור להצלחת העסק. כדי שהעסק יתייצב, יתחזק, יצליח וישגשג אתם צריכים להשקיע עוד זמן, מחשבה, מאמצים ומשאבים. כן, גם זה תהליך מורכב. אך יש דרך לפשט אותו בטבעיות וביעילות – בתהליך ייחודי, מעמיק ומקיף של אימון עסקי.

 

אימון עסקי בגישה קצת אחרת

אם כבר שמעתם על אימון עסקי, אתם ודאי יודעים שזהו תהליך שממקד את המתאמן – בעל העסק – בהווה, במצבו הנוכחי של העסק ובעולמו המודע במטרה לשפר את הקיים והמצוי ולהוביל את עצמו ואת העסק שלו אל עבר עתיד טוב יותר, הצלחה עסקית ורווחיות. אולי אף התנסיתם בתהליך מסוג זה, אולי השתתפתם בכמה פגישות אימון ואף למדתם דבר או שניים על ניהול מיטבי של העסק ועל הנעת תהליכים להשבחת העבודה בו.

אכן זהו תהליך טוב וחשוב, אך בעולם המודרני כמעט כולם עוברים אותו. ואם כולם עוברים את התהליך הזה, אז מה מיוחד בכם ובעסק שלכם? ובכן, כיוון שהעסק שלכם מבטא אתכם יותר מכול ומגלם את הייחודיות שלכם, תהליך האימון העסקי שאתם עוברים חייב להיות ייחודי גם הוא. איך עושים את זה? בתהליך אימון עסקי שמתנהל בגישה קצת אחרת ומשלב אימון להעצמה אישית ולאיתור העוצמות הגלומות בכם, לחידודן, לחיזוקן, להוצאתן החוצה וליישומן בחייכם האישיים בכלל ובעסק שלכם בפרט.

 

אימון אישי לצד אימון עסקי

הצלחה עסקית תלויה בהצלחה אישית. חוסן עסקי תלוי בחוסן אישי. צמיחה עסקית תלויה בצמיחה אישית. הפן האישי והפן העסקי שלובים זה בזה ומַפְרים זה את זה. אם אתם חולמים על הצלחה עסקית, אתם צריכים להניע את התהליך האישי כדי לעורר את התהליך העסקי. זה חיוני, זה הכרחי וזה מחייב. האימון העסקי הוא תהליך שרואה בכם – האישיות שבראה את העסק והפיחה בו חיים – חלק מהותי ובלתי נפרד מהצלחתו, ולכן תהליך זה מתנהל לצד התהליך האישי.

העסק שלכם הוא החזון שלכם. הוא נשען עליכם, על העוצמות הפנימיות שלכם, על נקודת המבט הייחודית שלכם ועל ראיית עולמכם בכללותה. ולכן כל ניסיון להפריד בין שני התהליכים יהיה לא טבעי, לא מועיל ואף יזיק להצלחתכם העסקית והכלכלית. כדי שהעסק שלכם יוציא את חלומכם מן הכוח אל הפועל, אתם חייבים להיות בתוך התהליך, להתכנס פנימה אל תוך עצמכם, לזהות את יכולותיכם, כוחכם ועוצמתכם, להוציא אותם החוצה וליישם אותם בעבודתכם לקידום העסק.

 

מה קורה בתהליך האימון העסקי?

תהליך האימון העסקי מסייע לכם לזהות את הייחודיות של העסק שלכם – היא הייחודיות שלכם – ולנתב אותה אל עבודתכם ואל פעילותו של העסק כדי שהוא יבלוט בשטח וכדי שהלקוחות ישימו לב אליו, ירצו להשתמש בשירותיו ויעדיפו אותו ואתכם. התהליך האימוני בקליניקה שונה מתהליכי אימון קלסיים ולימודיים. אנחנו לא עוסקים רק בעולמכם העסקי המודע ובמצבו הנוכחי של העסק. לא. אנחנו צוללים פנימה לעומק עולמכם האישי ויוצרים קשר ישיר עם התת־מודע שלכם. הידעתם שעולמכם המודע תומך רק בחמישה אחוזים מיכולות הניהול שלכם? אם אתם רוצים למצוא את כל מאת האחוזים, אתם צריכים לחפש אותם בתת־המודע שלכם, ולשם כך אין מנוס מתהליך אישי מעמיק ומקיף.

אימון אישי עסקי

 

למי מתאים תהליך של אימון עסקי?

אימון עסקי מתאים ליזמים שחולמים להקים עסק; לבעלי עסקים ששואפים להשביח את הפעילות העסקית שלהם ואף להרחיב אותה; למנהלים בכל הרמות ולעובדים בכירים שמחזיקים בתפקידי מפתח בכל ארגון עסקי קטן או גדול; לסטודנטים שרוצים להשתלב בשוק העבודה ולהצליח; לאנשים פרטיים מכל שדרות החברה שרוצים להעמיק את תחומי הידע שלהם ובד בבד להתוודע ליכולות המופלאות הטמונות בתוכם. אימון עסקי מתאים לכל מי שרוצה להעשיר את עצמו, לממש את עצמו ולהגשים את עצמו.

תהליך האימון מתחיל בהבנת הצרכים של המתאמן, בהגדרת המטרות שלו ובזיהוי האתגרים העומדים לפניו. אך לא די בכך. לכל אורך התהליך המאמן מעודד את המתאמן להעמיק פנימה לתוך עצמו כדי לבחון את חולשותיו ולהתמיר אותן, כדי להתבונן בחוזקותיו ולהעצים אותן, כדי לשלוף את כל הכלים הדרושים לו מארגז הכלים הפנימי שטמון בתוכו ולהשתמש בהם וכדי להקנות לעצמו כלים חדשים.  תהליך האימון העסקי הוא אינדיווידואלי, כלומר הוא מותאם לצורכי המתאמן ולדרכו האישית בכל היבט. ולכן אף על פי שאפשר להשתתף בתהליכיים קבוצתיים, רצוי להתמקד בתהליך אישי שרואה את המתאמן ואת צרכיו ומעניק לו את המרחב הבטוח הנחוץ לו כדי למזג בין המיומנויות האישיות שלו ובין המיומנויות העסקיות שלו.

 

מהו המדד להצלחה בתהליך אימון עסקי?

אין ספק שהעולם העסקי הוא אינטנסיבי ותחרותי. יזמים ומנהלי עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להרחיב את העסק, לייעל את הפעילות העסקית ולהגדיל את הרווחים. אימון עסקי הוא כלי חיוני להשגת המטרות העסקיות, אך הוא גם המפתח לשמירה עליהן. כי לא מספיק לחתור להשבחת העסק ולהגדלת הרווחים, צריך לדעת איך לשמר את ההצלחה. וכדי לדעת איך לשמר את ההצלחה העסקית אין להסתפק רק בפן המעשי של האימון העסקי, צריך להתמיד גם בפן הפנימי של האימון האישי.

המדד להצלחה בתהליך האימון העסקי הוא השגת היעדים העסקיים – שיפור ביצועי העסק והגדלת הרווחים. זהו מדד מעשי שאפשר לכמת אותו ואי אפשר להתווכח איתו. אך הוא איננו המדד היחיד. המדד הנוסף להצלחה איננו מדיד ואי אפשר לכמת אותו, אך אפשר בהחלט לחוש בו. הוא מתבטא ביכולת של המתאמן – היזם, בעל העסק, המנהל הבכיר, הסטודנט – להאמין בעצמו, בכישורים שלו ובעוצמות הטמונות בו; ביכולת שלו להתמודד עם אתגרים ולהתגבר על מכשולים וקשיים; ברצון שלו להעמיק את הקשר עם עצמו ולהיות מודע גם לחולשותיו וגם לחוזקותיו, לשפר את השיח העצמי הפנימי המתנהל בתוכו, לאהוב את עצמו, לקבל את עצמו ולממש את הפוטנציאל האישי שלו. אימון עסקי מוצלח הוא תוצר של שני תהליכים מעמיקים ומרובי ממדים המתנהלים במרחב האימוני – תהליך אישי מצד אחד ותהליך עסקי מצד שני. רק מיצוי שלם של כל אחד מהתהליכים הללו ומיזוג יעיל בין שניהם יוגדרו כהצלחה ויבואו לידי ביטוי בכל תחום.

 

אימון עסקי עם נגיעה אישית

כל תהליך אימוני הוא שונה. מדובר בתהליך לימודי, וגם אני כמאמנת מחויבת לו. בכל פגישת אימון אני לומדת אתכם, המתאמנים. אני מלווה אתכם כל הזמן ותוך כדי תנועה. אני לומדת מהמידע שאתם נותנים לי, ואני לומדת אתכם מתוך המידע הזה. יחד אנחנו מיישמים את כל מה שלמדנו – אתם כמתאמנים ואני כמאמנת – כדי לתת פתרונות מיטביים ומדויקים לכל מה שעולה במרחב האישי שאנו יוצרים. אנחנו משחררים את החסמים הפנימיים; מסירים מחסומים וממגרים את כל מה שיכול לחבל בתהליכי הצמיחה ובהצלחה האישית והעסקית שלכם. יחד אנחנו מוצאים את הגרסה הטובה ביותר שלכם כדי שתוכלו להשתמש בה, לממש את יכולותיכם ולהוסיף יכולות חדשות למאגר היכולות הבלתי נדלה שכבר טמון בכם. התהליך האימוני יעזור לכם להגשים את חלומותיכם, להשיג את מטרותיכם ולכבוש את יעדיכם. מוכנים לצאת לדרך?

 

כמה זמן נמשך תהליך אימון עסקי?

כיוון שאימון עסקי הוא תהליך אינדיווידואלי, אי אפשר להקציב לו זמן. לכל מתאמן יש צרכים משלו, קשיים משלו, העדפות משלו ודרכים משלו להתמודד עם קשיים ולפתור בעיות. אפשר לומר שהתהליך בבסיסו אורך שלושה חודשים לפחות, ורק לאחר שלושה חודשים אפשר לנתח את ההתקדמות לפי מדדים שונים. עם זאת, בתחילת הדרך אני תמיד ממליצה למתאמנים שלי להתעלם מהשעון המתקתק ומהדפים הנקרעים מלוח השנה, ולהתמקד בתהליך; להתמקד בעצמם. רק כך הם יכולים להתפנות ובאמת להעמיק במה שקורה עבורם בתוך המרחב האימוני ובמה שמתבטא בחייהם בדרך.

 

להתנסות בחוויית האימון העסקי ולהצליח

ללא ספק תהליך אימון עסקי הוא תהליך אישי עמוק ומורכב, אך גם משחרר, מספק ומעצים ותורם ליכולותיכם בכלל וליכולותיכם העסקיות בפרט, כמו גם, ליכולותיו של העסק שלכם. אני מזמינה אתכם לחוות את התהליך המיוחד הזה יחד איתי למענכם ולמען ההצלחה העסקית שלכם.

עשו את הצעד הראשון לשינוי בחיים שלכם
השאירו פרטים ואחזור בהקדם

תוכן עניינים

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם