צריך ללמוד לחיות עם זה, באמת?

ללמוד לחיות עם זה

לא, לא באמת. אתם לא צריכים ללמוד לחיות עם שום דבר. לא עם כאבים פיזיים, לא עם כאבים רגשיים, לא עם הרגלים מזיקים, לא עם הרגלים מעכבים, לא עם טראומה, לא עם פוסט־טראומה, לא עם דיכאון, לא עם חרדה, לא עם התקפי פניקה, לא עם שום דבר. אתם לא צריכים ללמוד לחיות עם שום מגבלה. הכול פתיר. על הכול אפשר להתגבר. זה בדוק. השאלה היא איך עושים את זה. רוצים את התשובה הקצרה או את הארוכה?

 

למה מבקשים מאיתנו ללמוד לחיות עם זה?

התשובה לשאלה הזאת איננה פשוטה. רופאים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים ומטפלים רבים עשויים להציע למטופלים שלהם ללמוד לחיות עם המצוקות, הדאגות, החששות, הפחדים, ההפרעות והכאבים הפיזיים אחרי שנות טיפול רבות אם הם לא הצליחו להתגבר על הקשיים הרגשיים והפיזיים שלהם, להתמודד איתם או לפתור אותם.

הדעה הרווחת בתחום הטיפול הרגשי, היא שיש טראומות שמוטמעות עמוק בתת־המודע שלנו, שהן חלק בלתי נפרד מההוויה שלנו, שיש להן שורשים ארוכים ושצריך ללמוד לחיות איתן. הטיפול הרגשי המסורתי בוחן את עברו של המטופל כדי להבין את חייו בהווה וכדי לעזור לו לחיות טוב למרות קשיי העבר ועל אף הטראומות שחווה. אך אין הוא בהכרח מציע פתרון. ולכן השתרש המשפט שמטופלים שומעים הרבה – צריך פשוט ללמוד לחיות עם זה. ומה שעצוב הוא שרבים מהם מאמינים לכך.

 

באמת צריך ללמוד לחיות עם זה?

זוכרים את השאלה איך מתגברים על זה? זוכרים שהבטחתי תשובה קצרה או ארוכה? אז לפני שאתן את שתי התשובות – גם הקצרה וגם הארוכה, אסביר את ה'אני מאמין' שלי. ה'אני מאמין' שלי הוא שלא צריך ללמוד לחיות עם שום דבר כיוון שהכול פתיר. עם הכול אפשר להתמודד ועל הכול אפשר להתגבר. בגישה הזאת אני מתחילה כל סשן טיפולי, מורכב ככל שיהיה, וכבר ראיתי לא מעט ניסים בקליניקה שלי.

אז מהי התשובה הקצרה? ובכן, התשובה הקצרה היא שאפשר להתגבר על כל קושי, כל כאב, כל טראומה, כל מצוקה, כל חרדה או דיכאון וכל משבר אם מבינים שהם לא אנחנו. אנחנו לא הקושי, לא הטראומה, לא המצוקה, לא החרדה ולא המשבר. אנחנו מתנסים בהם, אך הם לא אנחנו.

אם אנחנו מקבלים את הגישה הזאת, הדרך להחלמה יכולה להיות קצרה להדהים. ומהי התשובה הארוכה? התשובה הארוכה היא שלאחר שהבנו שאנחנו לא הקושי, ואנחנו לא צריכים לחיות איתו, אנחנו צריכים להיפרד ממנו. וזה יכול להיות קצת בעייתי. משום שמטופלים רבים לא רק לא מוכנים להיפרד מהקושי, הם גם חוששים להכיר את עצמם באמת כמו שהם – נטולי קושי, נטולי טראומה ונטולי משברים. כי התהליך הזה מחייב השקעה, מסירות, מאמץ ונכונות להיישיר מבט פנימה ולהתמודד עם כל מה שיש שם; נכונות להתמיד בתהליך גם בקליניקה וגם בחיי היום־יום. החדשות הטובות הן שגם אם התהליך הזה עלול להיות קשוח לעיתים, הוא אחד התהליכים המופלאים ביותר שתעברו בחייכם. תובילו את עצמכם להיות הגרסה המיטבית שלכם, תחברו לביטחון עצמי שלכם, לאמונה בעצמכם, לשלווה פנימית ולשמחת החיים שלכם.

 

למה לא כדאי להשלים עם המצב?

כי אם תשלימו עם המצב, איך תכירו את עצמכם באמת, את הגרסה המיטבית שלכם? איך תובילו את עצמכם ממעמקי המנהרה החשוכה בדרך החוצה? איך תחיו חיים של רווחה רגשית, של אושר, של רוגע ושל שמחה? איך תבינו שאתם יכולים להתגבר על כל דבר? מניסיוני, המתנה הכי גדולה שאדם יכול לתת לעצמו, היא מתנת ההיכרות העצמית. היכרות אמיתית, עמוקה ומופלאה היא הפתרון לכל בעיה, היא דרך החיים הנכונה והטובה ביותר, היא הסיבה לקיום שלנו.

זוכרים את 'דע את עצמך'? שלא תבינו לא נכון, לעיתים, היכרות עצמית אורכת זמן ותמיד מחייבת מסירות. אך בניגוד לדעה הרווחת, יש שפע פתרונות קסם ואפשר למצוא אותם. והם מהירים, יעילים ומדויקים להפליא. כדאי לתת להם הזדמנות ולרצות לחולל שינוי מהותי בחיים.

 

תנו לעצמכם הזדמנות. אתם ראויים לזה

אם כבר שמעתם את ה'צריך ללמוד לחיות עם זה' אין־ספור פעמים, ואתם עייפים ממנו, אני מזמינה אתכם למסע נהדר לגילוי עצמי כאן, אצלי בקליניקה. אצלי כל סשן טיפולי מתחיל בידיעה שהכול פתיר, ושהסוד לפתרון טמון עמוק בתוככם. לי יש פתרונות קסם, טיפולים מהירים, מדויקים ויעילים להפליא.

אך הם רק חלק מהתהליך. החלק שלכם בתהליך הוא פשוט להיות בו, בכל הווייתכם וכמיטב יכולתכם. להתחייב לעצמכם במסירות ורק לתת לעצמכם הזדמנות אמיתית.

אתם לא לבד. אני כאן בשבילכם.

מוכנים לתת לעצמכם הזדמנות?

אתם ראויים לזה!

מוניקה הרשקוביץ
מוניקה הרשקוביץ

מוניקה הרשקוביץ, מטפלת מוסמכת ב- NLP, דמיון מודרך, תטא הילינג ואקסס בארס.
מאמנת אישית ועסקית במסגרת של אחד על אחד, או בקבוצה.
מגשרת בעלת הסמכה מטעם אוניברסיטת חיפה, הנהלת בתי-המשפט ומשרד המשפטים.
בעלת ניסיון רב בטיפול, ליווי, הדרכה ואימון ממוקד תוצאות וכן בהדרכת מאמנים אישיים והכשרתם.

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם