לכאורה החיים שלי מושלמים, אבל…

לכאורה החיים שלי מושלמים

יש לי הכול, אבל אני לא מאושר;

לא חסר לי כלום, אבל אני לא שמחה;

החיים שלי מושלמים, אבל אני לא מרגיש שלם ואף מאוד רחוק מכך.

את המשפטים האלה אני שומעת שוב ושוב מאנשים שלכאורה יש להם הכול. הם כבר השיגו את כל מה שאפשר להשיג; הם חיים בנוחות ובשפע, ולכאורה לא חסר להם דבר. יש להם עבודה טובה, בית, זוגיות, משפחה. חיי חברה עשירים, עיסוקים, תחביבים, נסיעות לחו"ל; הם אמורים להיות בפסגת העולם אבל הם לא, ממש לא. והם לא מבינים למה.

האם באמת יש לנו הכול? האם זוגיות, בית, משפחה, קריירה הם המתכון היחיד לאושר? האם האושר תלוי בגורמים חיצוניים? ואולי האושר נמצא דווקא במקום אחר, במקום שבו הפרדיגמות של העולם המודרני אינן מצויות? אם החיים מושלמים, אך אנחנו לא מאושרים, אז אולי אנחנו לא מחפשים במקום הנכון?

 

לצעוד בדרכים מוכרות

העולם המודרני מלמד אותנו שכדי להיות מאושרים אנחנו צריכים לצבור הישגים. הוא מתווה לנו את הדרך לכך מגיל צעיר מאוד. אנחנו יודעים מה נדרש מאיתנו, איך החיים שלנו צריכים להיראות, מהי הצלחה ואיך להצליח, מהו כישלון ואיך להימנע ממנו. החיים מכוונים אותנו למסלולים מאוד ברורים, ואנחנו משתרכים אחריהם, מנסים לענות על הציפיות ולעשות את כל מה שנדרש מאיתנו. אך מה אם מה שנדרש מאיתנו, אינו בהכרח מתאים לנו? אולי נועדנו לדברים אחרים? האם ייתכן שהפרדיגמה המוסכמת של בית, זוגיות, קריירה, משפחה, חו"ל אינה בהכרח טבעית, ואין בכוחה לספק את הצרכים הרגשיים הבסיסיים ביותר שלנו? ואולי האושר טמון דווקא מחוץ לפרדיגמות?

 

האם באמת יש לנו הכול?

אנשים רבים מנהלים חיים נהדרים, לכאורה, אך לא מסוגלים לחייך כשהם קמים בבוקר. הם חיים על אוטומט. הם מתנהלים בתוך חיי השגרה ועושים את כל מה שצריך – מטפלים בילדים, מטפחים את הבית, מתחזקים את הזוגיות ומנהלים את הקריירה. אך הם אינם מסופקים. אין להם תשוקה אמיתית לחיים ולעשייה. שום דבר אינו מצליח לעורר אותם. וככל שהם לא מסופקים, כך הם ממשיכים לנסות – לצבור עוד הישגים, לכבוש עוד יעדים, לקנות עוד חפצים. אך כל זה אינו מספיק. האושר חומק מהם ונראה רחוק מתמיד.

 

בלי אושר, שמחה ותחושת סיפוק אנחנו עלולים לחוש ריקנות גדולה. ועם הריקנות עלולות להגיע גם המחשבות הטורדניות. חוויות העבר, טראומות הילדות, חוסר הביטחון הולך ומעצים ודפוסי המחשבה השליליים ממשיכים להתקבע בתודעה ולחבל בחיינו. לעיתים, אנחנו מסתגרים, נמנעים מהמשפחה, מהחברים, ומהעבודה. ולעיתים, אנחנו נמצאים פיסית במפגשים משפחתיים וחברתיים אולם, לא מצליחים להתחבר לאנשים, לשיח מסביב ולאווירה. הכל מרגיש "חסר טעם". אנחנו עלולים לסבול מחרדות, מהתקפי פאניקה ומדיכאונות ומידרדרים לתהומות של ייאוש. אז לכאורה יש לנו הכול, והחיים מושלמים. אך אם אנחנו סובלים מבפנים, מה הטעם?

 

לפנות לדרכים חלופיות

אז נכון שהחיים המודרניים, הקצב המסחרר שלהם, האינטנסיביות והקדחתנות שנלוות אליהם, מובילים אותנו כמעט בעל כורחנו אל עבר הדרכים המוכרות, המוסכמות והמקובלות שבהן אנו נדרשים לצעוד. יש בהן לא מעט מהמורות ומכשולים, ולעיתים ההתמודדות איתם אינה פשוטה. לעיתים היא גובה מאיתנו מחיר יקר מאוד. לעיתים היא מחייבת אותנו לעצור, להביט סביבנו, להחליט שהגיע הזמן לשנות ולהשתנות ולחפש דרכים חלופיות לצעוד בהן. לעיתים כדי לשנות את החיים מן הקצה אל הקצה אין לנו ברירה אלא לסטות מהדרך המוכרת ולהתחיל מחדש.

 

למצוא משמעות ותכלית

מה אם אומר לכם שכדי לחיות חיים מלאי משמעות, תכלית ושמחה אתם צריכים לזנוח את המחשבה שהאושר טמון בהצלחות, בהישגים, בחומריות ובחיצוניות?

מה אם אומר לכם שכדי לחייך שוב אתם צריכים להיכנס פנימה אל תוך עצמכם?

מה אם אומר לכם שהמסע פנימה לנבכי המודעות ולמעמקי הנפש הוא זה שיוביל אתכם לאושר, יעזור לכם לחוש שמחה, ריגוש, סיפוק ויעלה חיוך על פניכם?

מה אם אומר לכם שאתם יכולים למצוא בקלות את הדרך אל עצמכם ולהמציא את עצמכם מחדש במהירות ואף בקלות?

ומה אם אומר לכם ששינויים מהותיים בפנימיות שלכם יחוללו שינויים משמעותיים במציאות שלכם וישנו לטובה את גישתכם לחיים?

תסכימו לנסות?

 

החיים מושלמים כשאתם מאושרים

זו לא קלישָאה – החיים מושלמים כשאתם מאושרים. אך האושר הוא הרבה יותר מרשימת הישגים והצלחות חומריות. האושר הוא הלך רוח, הוא פוטנציאל פנימי, הוא חלק בלתי נפרד מהמהות שלנו. האושר טמון בתוכנו ורק לנו יש היכולת למצוא אותו, להרגיש אותו, לעורר אותו ולחולל באמצעותו שינויים אמיתיים בחיים.

רוצים לפגוש את הפוטנציאל הפנימי שלכם ולחוות חיים מושלמים ומאושרים? בואו אליי לקליניקה ונדבר. החיים יכולים להיות מושלמים באמת, ומגיע לכם לחוות אותם במלואם. אז צרו איתי קשר, אני כאן בשבילכם.

 

מוניקה הרשקוביץ
מוניקה הרשקוביץ

מוניקה הרשקוביץ, מטפלת מוסמכת ב- NLP, דמיון מודרך, תטא הילינג ואקסס בארס.
מאמנת אישית ועסקית במסגרת של אחד על אחד, או בקבוצה.
מגשרת בעלת הסמכה מטעם אוניברסיטת חיפה, הנהלת בתי-המשפט ומשרד המשפטים.
בעלת ניסיון רב בטיפול, ליווי, הדרכה ואימון ממוקד תוצאות וכן בהדרכת מאמנים אישיים והכשרתם.

תפריט נגישות

שחרור מהיר מטראומה וחרדה

עוברים על כולנו ימים רווים בעומס רגשי, חרדות, פחדים וטראומה.

לא משנה מה הקושי שאתם חווים – אני כאן כדי לעזור לכם לשחרר את העומס הרגשי

השאירו פרטים בטופס ואחזור בהקדם